Suuhügieen

Kolmeastmeline süsteem – täiuslik hooldus

SUUHÜGIEEN ON VEATU, KUI SEE ON TÄIUSLIK

Selleks, et täita oma haigusi ennetavat rolli, peab suuhügieen olema täpne ja täiuslik. See tähendab, et see peab eemaldama toiduosakesed ning bakteriaalse katu mitte vaid hammaste pinnalt, vaid ka hambavahedest ning igemepiirilt. 
Aitamaks hoida hambad ja igemed puhtad katust ja teistest bakteritest, on tähtsad nii igapäevane harjamine kui hambaniidi kasutamine. Samuti on olulised teised preventiivsed meetodid, sealhulgas regulaarne hambaarsti külastamine. See kolmeastmeline lähenemine 3-Step™ aitab tänu õpetusele ja vajadustega kohanemisele kaasa parema suuhügieeni tagamisele.  

Aste 1 – harjamine

 Step-1Ainult harjamisest ei piisa, sest see eemaldab vaid kuni 50% katust. Hambahari on suuhügieenis äärmiselt oluline instrument; mida paremad on selle omadused, seda efektiivsemalt suudab see kattu eemaldada. Peaaegu kõik harjavad oma hambaid igapäevaselt, kuid sellest hoolimata kannatab 3 täiskasvanut 4-st elu jooksul igemehaiguste all... MIKS?
Pelgalt hambaharja kasutamine ei ole täiusliku suuhügieeni saavutamiseks küllaldane meetod. Peaksite võtma seda kui täiusliku suuhügieeni esimest astet.   


Aste 2 –  hambaniidi kasutamine

Step-2Hambaniidi kasutamine hoiab igemed terved ning vähendab hambakattu allpool igemepiiri. Harjamine ja hambaniidi kasutamine eemaldavad kuni 70% hambakatust, seetõttu on hambaharja ja hambaniidi kombineerimine märkimisväärne edusamm. Eemaldamaks kogunenud toiduosakesed ja bakterid ka aladest, kuhu hambaharjaga ulatumine on võimatu, on hambaniidi tähtust võimatu üle hinnata: ainult selle abil on võimalik puhastada ka hambavahesid ning igemepiiri aluseid piirkondi. 


 

Aste 3 – kohaldatud hoolitsus

Step-3Igemete optimaalseks terviseks harjake hambaid, kasutage hambaniiti ning külastage oma hambaarsti, et kohaldada oma suuhügieenirutiini. Täiuslikuks suuhügieeniks ei piisa vaid hammaste harjamisest ja hambaniidi kasutamisest. Täpselt nii, nagu inimesed erinevad oma naha- ja juuksetüüpide poolest, on erinevad ka inimeste hambad, nõudes vastavalt sellele spetsiaalset tähelepanu. Igemete parimaks hoolduseks küsige oma hambaarstilt nõu, missugused eritooted sobiksid just teie suuhügieeni igapäevaseks täiustamiseks (näiteks hambavaheharjad, hambapastad ja suuloputusvedelikud).