Seos suu ja kogu organismi vahel 

Igemehaigus (teisisõnu parodontiit) on üks levinumaid haiguseid maailmas, mille mõningate vormide all kannatab hinnanguliselt 70% kogu maailma elanikkonnast. Maailma Tervishoiu Organisatsiooni (WHO) arvutuste kohaselt põeb 10 kuni 15% maailma elanikkonnast, teisisõnu 600 kuni 900 miljonit inimest rasket parodontiiti.    

Õige suuhügieen aitab kaasa heale tervisele
Viimaste aastate uuringud on näidanud potentsiaalset seost parodontiidi ja teiste väga tõsiste haiguste (näiteks südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi, hingamisteede haiguste ja rasedusega seonduvate komplikatsioonide) vahel. Tõepoolest on uuringud näidanud, et suus leiduvad bakterid võivad siseneda vereringesse ning rännata läbi kogu organismi. Seega on õige suuhügieen äärmiselt oluline mitte ainult suuõõne haiguste ennetamisel või ravimisel, vaid ka kogu organismi üldisele heaolule kaasa aitamisel. 

 

Keskmise kuni raske parodontiidi suurendatud riskid organismile   

  • Diabeet: 2 kuni 4 korda
  • Infarktioht: 2 korda
  • Kroonilised hingamisteede haigused: 2 kuni 5 korda
  • Pärgarterite ahenemine: 2 korda
  • Raseduse ebasoodsad tagajärjed: 4 kuni 7 korda 

„Suus leiduvad bakterijäägid võivad siseneda vereringesse ning satuvad seeläbi kogu organismi, tekitades seejuures erinevaid põletikureaktsioone.”  

Sunstar Foundation: ekspertide ühiskoosolek suuhügieeni ja üldise tervise alal – igemehaiguste ravi: järeldused tervishoiustrateegiaist. Genova, detsember 2002.

GUM®-i tooted on esimesed omalaadsed, mis on spetsiaalselt välja töötatud just igemehaiguste põhjuste vältimiseks, mitte pelgalt sümptomite leevendamiseks. Kasutades ära oma laiapõhjalisi teadmisi igemehaiguste peamistest tekkepõhjustest, arendab Sunstar uusi tipptasemel tooteid, mis võitlevad nii igemehaiguste kahjulike tegurite kui nende mõjudega kogu organismi heaolule. Kõik see saavutatakse tänu Sunstari traditsiooniliselt tihedale koostööle rahvusvaheliselt tunnustatud teadlaste ja akadeemikutega nii hambaarstiteaduse kui üldmeditsiini valdkonnas.